Chester Koltuk Döşeme

Beyaz deri chester koltuk döşeme işlemi 14 mt beyaz deri ile yapılmıştır. Standart koltuk döşeme uygulaması ile minderleri hareketli yapılmıştır. Chester modelleri adını kol ve kapitone döşeme şeklinden almıştır. Chesterın alçak ahşap ayaklarına lake uygulanmıştır.

Bu modelde kol önlerinde içe doğru olacak şekilde döşenmiştir. Düğmelerinde beyaz deri kullanılarak ve kasa önünde tek sıra düğme döşenerek şık bir görüntü sağlanmıştır. Oturma minderi sabit ve bir miktar kasa dışına taşırılmıştır. Chester modellerinde kumaş türüne göre farklı süslemeler yapılabilir. Sabit veya hareketli minderli olarak döşenebilirler. Minderlerinde fitil, kollarında fitil, kabara, şerit uygulanabilir. Kapitone düğme kaplamaları genelde kendi kumaşı ile kaplanır, ama farklı renk ve taşlarlada kaplanabilir. Çeşitli süs yastıkları ile zenginleştirilebilir.


Josephine Koltuk Döşeme

Dinlenme ve uzanma koltuğu olan bu model ön, kol ve kapitone uygulaması ile zengin şık bir görüntüye sahip dinlenme bölümlerinin en gözde vazgeçilmez bir ürünüdür.

Resimde görünen modelde yuvarlak kol ve uzun oval sırtlı olarak josephine koltuk döşemesi yapılmıştır. Bu model 7 mt Bej kumaş ile döşenmiştir. Pirinç tekerlekli ahşap ayakları naturel cila uygulanmıştır. Kol kısmı düz sırt kısmında kapitone döşeme uygulanmıştır. Ön ve sırt üstlerinde kat döşeme sistemi ile ayrı bir güzellik katılmıştır.

Kol kısımlarına kapitone uygulanabilir. Ahşap ayaklarında lake ve patine uygulanabilir. Minder ve kol kısımlarında saçak, fitil, kabare uygulanarak süslenerek daha zengin bir görüntü sağlanabilir.


Koltuk Tamiri

Koltuk Döşeme Tamiri işleminde mevcut iskelet üzerinde basit değişiklikler veya köklü değişiklikler yapılabilir.

Koltuk döşeme işleminin asıl amacı kumaş ve iç malzemesinin değişimi ve iskeletinin tamiridir.


Koltuk Döşeme

Koltuk Döşeme kişiye özel bir imalattır. Koltuk yüzü değiştirme adı da verilen bu işlem ev ve ofislerde koltuk, kanepe, sandalye, puf vb. oturma grubu veya ürünlerin iskelet, kumaş değişimi ve model üzerinde yapılacak değişimlerdir.

Koltuk döşemesinde öncelikle koltuk iskeletine zarar vermeden, koltuk üzerindeki kumaş ve iç malzemenin sökümü yapılır. Koltuk Döşeme iç malzeme altında koltuğun ana taşıyıcıları sökülerek veya gevşetilerek koltuk iskeleti ortaya çıkartılır. Koltuk Döşeme işleminde ilk önce koltuk iskeletinde gerekli tamir ve bakımlar yapıldıktan sonra kolon adı verilen ana taşıyıcılar döşenir. Koltuk Döşeme yapılırken ana taşıyıcılar ardından ürün türüne göre iç malzeme (sünger, yay, pamuk, kıtık vs.) değiştirilir.


İletişime Geçin! 0216 450 39 58